• КУПЕР, М.С.

Фунгіцид контактної дії для боротьби з хворобами рослин в період вегетації


 • Діюча речовина: гідроксид міді, 300 г/л
 • Хімічний клас: сполуки міді
 • Формуляція: масляна суспензія Тарна одиниця: каністра, 5 л


МЕХАНІЗМ ДІЇ

При внесенні препарату на поверхні рослин утворюється захисний шар, який запобігає розвитку патогена. Іони міді поглинаються міцелієм гриба та викликають денатурацію білкових комплексів, в тому числі і ензимів. Це призводить до порушення процесів метаболізму в клітинах збудника, а потім і до загибелі патогена.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

Препарат вносять профілактично, коли погодні умови сприяють розвитку та поширенню захворювань, безпосередньо перед первинним ураженням рослин (до проростання спор збудника на поверхні рослин). Максимальна ефективність дії препарату на патогенні організми спостерігається при застосуванні його в комплексі з фунгіцидами системної дії.

РЕГЛАМЕНТ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

Культура

Шкідливий

об'єкт

Норми витрати препарату, л/га

Період очікування/максимальна кратність обробок

Виноградники

Мілдью

3,0‒5,0

4/30

Персик

Кучерявість листків персика

1/30

Вихід людей для виконання механізованих робіт дозволяється через 3 дні після внесення препарату, для виконання ручних робіт ‒ через 7 днів.

Виноградники6 для боротьби з мілдью дуже важливо провести перше обприскування до моменту первинного ураження рослин. Як правило, першу обробку проводять через 10 днів після того, як температура вночі досягає +10°С, а також випали опади не менше 10 мм. Іноді це співпадає з періодом відростання лози до довжини 25 см. Другу обробку проводять одразу після цвітіння. В роки з інтенсивним розвитком захворювань повторні обробки рекомендовано проводити з інтервалом 8‒10 днів по мірі появи нових 3‒4 листків.

Персик: для захисту від ураження кучерявістю листя обробку слід проводити в фазу малинового бутона. В роки з інтенсивним розвитком захворювань, а також якщо обробка навесні в фазу малинового бутона не проводилась, слід провести обробку восени, під час опадання листя.

ПОГОДНІ УМОВИ

Оптимальна температура повітря для застосування препарату +12...+20°С. Рясні опади можуть змити частину препарату з поверхні рослин, знижуючи таким чином його захисну дію. В подібних випадках рекомендовано проводити повторне внесення препарату з мінімально рекомендованою нормою витрати для відновлення захисного екрану.

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Препарат вносять наземним обприскуванням з нормою витрати робочого розчину на садах 600‒1000 л/га. Норма витрати робочого розчину повинна бути такою, щоб забезпечувалось повне та рівномірне змочування поверхні рослин під час внесення, але не допускалося стікання робочого розчину з поверхні листя. Мінімальна концентрація препарату в робочому розчині становить 0,5%, тобто 0,5 л препарату на кожні 100 л води.

ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заливають водою на 1/3‒1/2 об’єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача до повного об’єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ

Препарат сумісний з переважною більшістю пестицидів, що застосовуються для захисту садів та виноградників, за виключенням препаратів на основі фосетилу алюмінію, тираму та сірки, а також препаратів, що утворюють кислу реакцію робочого розчину (рН<5,5).

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

 • Не рекомендовано застосовувати препарат під час цвітіння культурних рослин, а також після цвітіння персика, оскільки це може спричинити опадання листків.
 • Деякі сорти винограду мають підвищену чутливість до препаратів на основі міді. Тому бажано мати попередні дані щодо чутливості конкретного сорту винограду до фунгіцидів, що містять мідь.
 • Не рекомендовано застосовувати препарат при температурі повітря вище +25°С.
 • Якщо строки обробки пропущено, і ураження рослин вже відбулося (спостерігається поява перших поодиноких візуальних ознак захворювання), впродовж 2‒3 днів необхідно застосовувати фунгіциди системної дії.
 • Слід запобігати контакту препарату з металевими поверхнями.

СВІТОВИЙ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ

Культура

Шкідливий

об'єкт

Особливості

застосування

Норма витрати, л/га

Період очікування / максимальна кратність обробок

Картопля

Фітофтороз, макроспоріоз

Обприскування в період вегетації

4,5‒7,0

20/3

Хмільники

Пероноспороз

15/4

Томати

Фітофтороз, макроспоріоз

8/4

Яблуня, груша

Парша, бура плямистість

7,0

15/5

Вишня, черешня, слива

Клястероспоріоз, моніліоз, коккомікоз, кучерявість листя, бактеріальний опік

2,5‒3,5

-/3

Соя

Кутаста плямистість, пероноспороз, бактеріальний опік, альтернаріоз

2,0‒3,0

-/3

Цибуля

Пероноспороз

-/4

Огірки, кавуни

Антракноз, пероноспороз, бактеріоз

5,0‒5,5

20/3

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

КУПЕР, М.С.

 • Виробник: Нертус
 • Модель: 0233
 • Наявність: Не має в наявності
 • Пакування:
 • 0.00грн