• ФОСМІНІЙ, табл.

Інсектофумігант широкого спектру дії призначений для боротьби зі шкідниками запасів у завантажених та незавантажених складських приміщеннях


 • Діюча речовина : фосфід алюмінію, 560 г/кг
 • Хімічний клас : неорганічні металомісткі сполуки
 • Формуляція : таблетки Тарна одиниця : пляшка, 1 кг


МЕХАНІЗМ ДІ

В результаті контакту препарату з атмосферним повітрям відбувається хімічна реакція фосфіду алюмінію з вологою , що міститься у повітрі. Внаслідок цього відбувається розклад препарату з виділенням безбарвного газу фосфіну, вуглекислого газу і аміаку AlP + 3H2O→Al(OH)3 + PH3.

Газ фосфін викликає параліч нервової системи шкідника, в результаті чого настає порушення процесів метаболізму і блокується надходження кисню до організму, що сприяє його загибелі. Швидкість впливу препарату на шкідників залежить від концентрації газу фосфіну в повітрі. Повна загибель відкрито живучих шкідників, досягається при забезпечені показника концентрації фосфіну на час експозиції на рівні 7 г/год/м², шкідники в захисній формі зараження зерна і зернопродуктів – 25 г/год/м². Гідроокис алюмінію – порошок сірого кольору, залишок якого виявляється в місцях розміщення таблеток препарату після їх реакції з зовнішнім середовищем, не впливає на якість зерна.

СПЕКТР ДІЇ ПРЕПАРАТУ

В Україні препарат зареєстровано для захисту зерна хлібних злаків, зерна насипом під час зберігання, а також порожніх складських приміщень від шкідників запасів. Шкодочинні об’єкти : Амбарні довгоносики (Sitophilus (Calandra granarius L.), борошняний хрущак (Tenebrio molitor L.), сурінамський борошноїд (Oryzaephilus surinamensis L.), горохова зернівка (Brochus pisorum L.), амбарна зернова міль (Nemapogon granellus), амбарна вогнівка (Piodia interpunctella Hubner.)

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

Фумігацію проводять в щільно зачинених приміщеннях або під поліетиленовою плівкою чи брезентом. Оптимальна температура зерна, зернопродуктів та повітря при обробці повинна бути вище +15°С. При фумігації зерна насипом на складах чи елеваторах таблетки препарату розміщують у зерно вручну або за допомогою дозатору. При фумігації невеликих партій зерна та борошна у мішках, незавантажених складських приміщень і т.п. препарат розміщується на піддонах рівномірно по площі всього об'єкту, що фумігується. Повна загибель шкідників при оптимальних температурних умовах настає на 3-5 день після початку фумігації.

РЕГЛАМЕНТ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

Об'єкт,

що обробляється

Норма витрати препарату,

г/м3, г/т

Шкідливий об'єкт

Спосіб, час обробки, обмеження

Зерно

хлібних злаків насипом

9

(3 табл.)

Амбарні довгоносики, борошняний хрущак, сурінамський борошноїд, горохова зернівка, амбарна зернова міль, амбарна вогнівка

При середньодобовій температурі +5-10°С експозиція 10 діб, при +11—15°С — 7діб, при +16-20°С — 6 діб, при +21—25°С - 5 діб.

Обов'язкова дегазація мінімум 10 діб

Зерно хлібних злаків у мішках

3 - 9

(1 - 3 табл.)

Незавантажені

складські

приміщення

3 - 6

(1 - 2 табл.)

Швидке розкладання таблеток можливе за сприятливих умов (t° повітря, зернопродуктів не нижче 20°С, та відносній вологості повітря більше 50%), повний розклад проходить впродовж 48-72 годин. Гранично допустима концентрація (ГДК) в повітрі 0,1мг/м3. Максимально допустимий рівень (МДР) фосфіну в:

 • зерні - 0,01 мг/кг;
 • зернопродуктах - не допускається.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

 • Проводити обробку вологого зерна та зерна з осередками самозігрівання.

 • При роботі з препаратом використовувати джерела відкритого вогню (проводити газозварювальні роботи, запалювати сірники, палити, тощо).

 • Проводити роботи з препаратом в приміщеннях з несправними електромережами та електрообладнанням.

 • Допускати контакт препарату з водою або іншою рідиною.

 • Залишати упаковку з препаратом відкритою.

 • Доступ в приміщення, де проводиться дезінсекція до завершення дегазації.

ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

I клас (надзвичайно небезпечні речовини). Токсичний для людини та теплокровних. Токсичний для риб та водних організмів.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Газ фосфін достатньо леткий, розподіляється рівномірно в усіх напрямках після розміщення таблеток, проникаючи через папір, дерево, пакувальні матеріали, спресований товар. За високих концентрацій вибухонебезпечний.Інсектофумігант широкого спектру дії призначений для боротьби зі шкідниками запасів у завантажених та незавантажених складських приміщеннях

Діюча речовина : фосфід алюмінію, 560 г/кг Хімічний клас : неорганічні металомісткі сполуки Формуляція : таблетки Тарна одиниця : пляшка, 1 кг

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

ФОСМІНІЙ, табл.

 • Виробник: Нертус
 • Модель: 0160
 • Наявність: Не має в наявності
 • Пакування: 1 кг
 • 0.00грн